XXI wiek niesie ze sobą niesamowite formy kontaktu nauczycieli z nauczycielami. Program Amgen Teach, realizowany od ośmiu lat, wyłonił szesnastu Ambasadorów metody IBSE (nauczania przez dociekanie naukowe).

Z Polski w zaszczytnym gronie znalazły się dwie, wspaniałe ekspertki w swojej dziedzinie – p. Renata Sidoruk-Sołoducha i p. Aleksandra Kwiek. W ramach dzielenia się talentem, wiedzą i pomysłowością p. Sołoducha przeprowadzi webinarium (szkolenie przez internet).

Plan i zagadnienia podczas szkolenia

Amgen Teach , Kompetencje XXI wieku, IBSE Inspiracje: Badania środowiskowe, Las w słoiku Przykładowe narzędzia TIK

Szczegóły dotyczące webinarium

  • kiedy? 20 maja, 19:00 – 20:00 
  • gdzie? w internecie
  • jak się zapisać? przez formularz – link
  • dla kogo? nauczyciele przedmiotów przyrodniczych każdego etapu
  • dodatkowe instrukcje? link do webinarium w poniedziałek 20 maja o 19:00
  • czy warto? Z p. Renatą – ZAWSZE!

Kim jest p. Renata Sidoruk-Sołoducha

jest nauczycielką biologii w szkole średniej i konsultantką w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosować Komputerów w Warszawie. Uczestnicząc w różnych formach rozwoju zawodowego i studiując literaturę pedagogiczną, dąży do poprawy jakości swojej pracy każdego dnia. Zgodnie ze słowami Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam. Zaangażuj mnie i zrozumiem”, motywuje swoich uczniów do angażowania się w różne działania na różnych etapach nauki.
Jest entuzjastycznie nastawiona do korzystania z technologii jako narzędzia w eksperymentach z zakresu nauk przyrodniczych, z wykorzystaniem IBSE i projektów edukacyjnych w tle. Uważa, że te działania, wprowadzone we właściwy sposób, dają uczniowi możliwość rozwoju i ujawnienia ukrytych talentów. W opinii Renaty eksperymenty naukowe i projekty edukacyjne są bardziej skuteczne niż inne formy nauczania. Dzięki takiemu podejściu młodzi ludzie uczą się poprzez kreatywną zabawę, łącząc teorię z praktyką i przedsiębiorczość. Cały sukces, jaki dotychczas osiągnęła Renata, zawdzięczają jej uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i inni przedstawiciele edukacji.

Jest nam niesamowicie miło, ponieważ od początku projektu Centrum Chemii w Małej Skali w ramach Amgen Teach Polska (Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń) wspiera nauczycieli całego kraju w poszerzaniu wiedzy i umiejętości pracy w metodzie IBSE!

Gdzie szukać więcej inspiracji o AMGEN?

wszystko na stronie projektu